szeptak.eu

Ziomek 02.02.2021

Jak wybrać dobry pędzel dla dziecka?

Dzieci mają mały problem z wyborem najlepszego pędzla dla dziecka. Problem w tym, że boimy się popełniać błędy, a niewłaściwa szczotka uszkodzi zabawkę. W końcu błędy popełniane przez pędzle artystyczne są nie tylko zbyt powszechne, ale mogą też być kosztowne (szczególnie w przypadku większych rozmiarów).

Dobry pędzel dla dziecka - co jest zalecane?

Aby uniknąć błędów popełnianych przez pędzel dziecka w zabawie farbą i nauce malowania, warto wybrać taki z profesjonalnym pędzlem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupiony pędzel będzie odpowiednio dopasowany do pędzla dziecka.

Jak wybrać dobry pędzel dla dziecka?

Dobry pędzel dla dziecka powinien mieć jak najbardziej następujące kryteria.

powinien być wykonany z trwałych materiałów tj. stal nierdzewna, mosiądz, ...

powinien być dostosowany do pędzla dziecka lub szczoteczka powinna być wystarczająco mała, aby łatwo sięgała do końcówek

dobry pędzel powinien mieć bardzo dobrą przyczepność i być łatwy do trzymania w jednej ręce

głowa powinna znajdować się znacznie powyżej obszaru malowanej powierzchni

włosie powinno być prawidłowo ułożone (sama szczoteczka oczywiście nie wystarczy, bo dziecko przypadkowo sięgnie w niewłaściwe miejsca)

wielkość zbiornika na wodę należy dostosować do wielkości szczotki

szczotka musi mieć w sobie zbiornik na wodę (w przypadku szczotki miniaturowej zbiornik na wodę nie powinien być większy niż 1 cm3)

zbiornik na wodę w szczoteczce należy dopasować do długości i szerokości szczotki dziecka

zbiornik na wodę w pędzelku powinien mieć dopasowany klips (pozwala to na bezpieczną i delikatną aplikację)

Jakie pędzle powinien mieć dobry pędzel dla dziecka?

Oczywiście, aby farba dobrze przylegała do powierzchni, którą planujemy pomalować, powinniśmy mieć taką, która jest odpowiednia do zabiegu i odpowiednia dla naszego dziecka.

Dobry pędzel dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jeśli nie ma możliwości pomalowania przedmiotu, wykonamy go sami (pod opieką mamy przynajmniej pędzel), rozwiązaniem może być profesjonalna lakiernia. Koszt przygotowania zestawu malarskiego od podstaw (samo w sobie dobre rozwiązanie) to około 600 zł, wybierając tę ​​opcję zaoszczędzimy około 100 zł. Warto pamiętać, że w pędzel warto zainwestować nawet na małe dziecko (pozwoli to uniknąć konieczności noszenia go ze sobą, a tym samym ryzyka uszkodzenia). Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na jakość produktów, które wybieramy, ponieważ mogą być bardzo różne.

Jeśli jeszcze nie mamy dzieci lub mamy już małe dzieci, to najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór zestawu malarskiego przygotowanego z gotowych części. Taki pędzelek dla dziecka przyda się do malowania nawet bardzo małych dzieci, dlatego warto o tym pamiętać.

Kiedy już wybierzemy odpowiedni pędzel dla dziecka i zaczniemy z nim pracować w praktyce, dobrze jest nauczyć się kilku sposobów jak najlepiej wykorzystać jego wymiary, a tym samym uniknąć typowych błędów, które mogą się wydarzyć w przyszłości.

Wybierając pędzel dla swojego dziecka, warto również poznać jego właściwości. Szczególnie ważne jest, aby był wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na zmiany i szorstkość.

Kolejną bardzo ważną cechą jest zbiornik na wodę w szczotce. Zbiornik na wodę powinien mieć dopasowany klips (możemy też poprosić o odpowiednią nasadkę zabezpieczającą - zabezpieczy szczoteczkę). To też jest bardzo ważne - zbiornik na wodę w szczoteczce powinien być z dopasowanego materiału, np. Silikonu.

Tagi: wodę, mieć, dzieckapędzel, dziecka prawa, dziecka pomarańczowa, dziecka,